Telovadne dvorane in drugi športni objekti morajo biti dobro opremljeni z različnimi športnimi rekviziti in opremo. Dvoranska oprema mora biti prilagojena športom, ki se odvijajo v telovadnici, določena oprema pa velja že kar z standardno, ne glede na to, s katerim športom je telovadna dvorana namenjena. Tak del opreme so na primer različni letveniki ali ribstoli, kot jim rečemo po domače oziroma v športnem žargonu. Na letvenik lahko namestimo poseben drog, ki je namenjen dvigom, pod njega pa blazino ali več blazin. Vse to je skoraj nujna dvoranska oprema, saj je primerna za vse osnovne telovadne vaje oziroma treninge.
V telovadnico lahko namestimo tudi različno drugo opremo, od košev za košarko, nogometnih golov, drogov za plezanje, ovir za preskakovanje in vsega ostalega za atletiko in gimnastiko in tako dalje. Pred samim nakupom opreme je dobro premisliti o tem, katero opremo bomo imeli ves čas v dvorani in katero bomo shranjevali v drugem prostoru. Če določene opreme ne bomo potrebovali ves čas, moramo poskrbeti, da ne bo ovirala tistih, ki se bodo v telovadnici ukvarjali s športom. Zato dvoranska oprema ne zajema le športnih rekvizitov, temveč tudi shranjevalne omare, v katere lahko te rekvizite pospravimo, na primer posebne omare za žoge, ki so v večjih dvoranah nujna oprema, brez katere ne gre.
Treba je izbrati kvalitetno opremo, saj si tisti, ki trenirajo, ne morejo privoščiti, da bi se jim na treningu pred pomembno tekmo določen del opreme poškodoval in zato ne bi mogli več trenirati. Zato je treba kupiti kakovostno in trpežno opremo, ki zagotavlja nemoteno vadbo in ukvarjanje s športom tako na rekreativni kot na profesionalni ravni. Na začetku pri opremi poskrbite predvsem za osnovne kose, nato pa boste sproti videli, kaj vse še potrebujete, ter se nato naknadno odločili za nakup. Če pa nameravate kupit zelo velike količine dvoranske opreme in rekvizitov, ne pozabite povprašati za dodaten popust, s katerim lahko privarčujete kar nekaj denarja!