SSL certifikati in njihov pomen

Najpogostejša definicija, ki jo s seboj nosijo SSL certifikati, je ta, da gre za kriptografski protokol, ki zagotavlja šifriranje podatkov, ki se prenašajo med spletno stranjo in njenimi obiskovalci. Z njihovo uporabo torej na svoji spletni strani lahko omogočite izjemno visoko stopnjo varnosti.

Na voljo je več vrst SSL certifikatov. Med njimi je tudi brezplačni certifikat. Prednosti in slabosti in kako brezplačni certifikat SSL sploh lahko pridobite, pa boste izvedeli v nadaljevanju.

Večja zasebnost in varnost na spletnem mestu s pomočjo SSL certifikata

Uporaba SSL certifikata vam torej na spletnem mestu zagotavlja zelo visoko mero zasebnosti, predvsem pa varnosti v primerjavi s spletnimi povezavami, ki so nešifrirane. Z njegovo pomočjo torej lahko v največji možni meri zmanjšate tveganje, da bi lahko na primer neka tretja oseba prestregla in zlorabila vaše osebne podatke.

SSL certifikati ščitijo vaše spletno mesto
SSL certifikati ščitijo vašo spletno stran in ščitijo pomembne podatke strank pred kibernetskimi kriminalci. Če zbirate osebne podatke strank, ne glede na to, ali gre za številke kreditnih kartic ali nekaj tako preprostega, kot je e-poštni naslov, potrebuje vaše spletno mesto SSL certifikat, tudi če ne prodajate ničesar.

Omenjeno pa je še posebej ključno pri spletnih trgovinah. Uporabniki na teh mestih namreč neposredno izvajajo plačila, prav tako vpisujejo tudi svoje podatke kreditnih kartic in plačilnih metod. Posledično vse več lastnikov spletnih strani, portalov in trgovin uporablja povezave https. Z varnostnega vidika je slednje še posebej spodbudno. Obenem pa zloraba občutljivih podatkov pomeni tudi izgubo zaupanja strank.

Povezava med SEO optimizacijo in SSL certifikatom

V prvi vrsti torej z uporabo certifikata SSL dobro poskrbite, da je vaša spletna stran povsem varna za uporabo, s tem pa seveda izpolnjujete tudi zahteve spletnega iskalnika. Vemo, da Google spletne strani, ki so dostopne preko protokola https, nadgradi z višjim rangom v iskalniku na spletu. To pomeni, da spletne strani z uporabo omenjenih certifikatov pridobijo bolj vidno mesto oziroma pozicijo v spletnem iskalniku.

Poleg plačljivega lahko pridobite tudi brezplačni SSL certifikat. Seveda pa je pri tem nujno potrebno izpostaviti in omeniti, da imajo plačljivi SSL certifikati kar nekaj prednosti pred brezplačnimi.

Kako vemo, da lastnik spletne strani uporablja SSL certifikat?

Eno od najpogostejših vprašanj v povezavi z omenjenimi certifikati je to, kako obiskovalec spletne strani sploh ve, da lastnik uporablja SSL certifikat. Odgovor je v resnici sila preprost. V naslovni vrstici brskalnika se pojavi ključavnica.

Kako ugotoviti, ali ima spletna stran SSL certifikat?

Kot obiskovalec spletne strani torej lahko s pomočjo kljukice v naslovni vrstici brskalnika hitro izveste, ali je povezava do spletne strani šifrirana in overjena.

Similar Posts: